• ×

  İl Başkanı

  MEHMET MURAT KARATAŞ

  Mehmet Murat Karataş 1977 yılında Kilis’te doğdu.Baba adı Mehmet,ana adı Emel’dir. İlk ve orta öğrenimini Hürriyet İlkokulu,Atatürk Ortaokulu ve Kilis Lisesinde tamamladı.1994 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1998 yılında mezun oldu.Daha sonra askerlik görevini Patnos/Ağrı’da yedek subay olarak yaptı.2001 yılından beri Kilis’te serbest Avukatlık yapmaktadır.Ak Parti Kilis Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.İki dönemden bu yana Türkiye Barolar Birliği delegeliği yapmaktadır.Evli ve Mehmet Han ve Emel isminde iki çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ADNAN ERDOĞAN

  1974 kilis doğumluyum ak partinin değişik kademelerinde görev aldım şu an ak parti kilis il başkan yardımcısıyım öğrenci servisi taşıma şirketim var

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  AHMET MURAT TOPRAK

  05.07.1970 Kilis doğumludur. İlkokulu Hürriyet ilkokulunda okudu. Okulu bitince babasının yanında baklavacılığa başladı. KİTSO yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmakta. Kilis’in markalaşmış baklava ve dondurma firmalarından Kifado’nun sahibidir.Ayrıca sahibi olduğu iş yeri tüm Kilislilerin ve Kilis’e dışarıdan gelenlerin uğrak yeridir.Yaklaşık 60 kişiye istihdam sağlamaktadır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ALİ KÖŞELİ

  1981 yılında Öncüpınar'da ilkokulu burada tamamladıktan sonra Ticaret ile uğraşmaya başladı. İstanbul’da 10 yıl Lokanta işletmesinde çalıştı. Şu anda Kilis Yeni Beşevler semtinde market işletmektedir. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ALİ PEHLİVAN

  20.12.1963 Yılında doğmuş 1986 yılından bu yana akaryakıt sektöründe ticaret hayatına girmiştir. Halen akaryakıt istasyonu işletmeciliği yapmaktadır. Önceki dönem İl Yönetim Kurulu üyeliği ve İl Başkan Yardımcılığı yapmıştır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  AYTEN KARA

  Ev hanımıyım. Kızım lise matematik öğretmeni, oğlumun biri Doktor, diğeri ise Celal Bayar Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümü öğrencisi olmak üzere 3 çocuk annesiyim. Eşimin İl Halk Kütüphanesi Müdürü olması nedeniyle,1985 yılından sonra sırasıyla Malatya-Gaziantep-Adıyaman İllerinde ikamet ettim.1996 yılından beri de Kilis’te ikamet etmekteyim.Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Adalet Yüksek Okulu – 2013 yılında tamamladım. 2002 - 2008 Adalet ve Kalkınma Partisin kuruluşundan itibaren fahri olarak çalıştım 2008-2011 Ak Parti Kilis Kadın Kolları İl Başkanlığı Yönetim Kurulu üyesi ve AR-GE Birim Başkanlığı görevlerini yaptım 2009 - Ak Parti Kilis Belediye Meclis üyeliği adayı 2011-2012 Ak Parti Kilis Kadın Kolları İl Başkanlığı Yönetim Kurulu üyesi 2012-2014 Ak Parti Kilis İl Başkanlığı Yönetim Kurulu üyesi 2014- Ak Parti Kilis Kadın Kolları İl Başkanı olarak Ak Olan Partimizde görevler yaptım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  BARAN HİDAYET

  1989 Bakırköy doğumlu ilk ve orta öğrenimini Kilis’de tamamladıktan sonra 2008-2014 yılları arasında Çağ Üniversitesi Hukuk fakültesini bitirdi. 2018 yılında Hasan Kalyoncu Üniversitesinde Yüksek lisansını tamamlamıştır. Şu an Kilis Adliyesinde Uzlaştırıcı aynı zamanda serbest avukat olarak görev yapmaktadır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  BEKİR AKDEMİR

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  BEKİR KURTARAN

  1979 Kilis doğumludur. AK Parti İl Yönetim Kurulu kurucu üyesidir. Zeytinyağı fabrikası işletmecisidir. AK Parti Kilis il yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  BİLAL DELİ

  1964 YILINDA KILISIN YAVUZLU BELDESINDE DOĞDUM ILKOKULUMU YAVUZLU BELDESINDE TAMAMLADIM KILIS ORTAOKULUNDAN TERK YAPTIM REFAH PARTISININ ÇEŞITLI KADEMELERINDE GÖREV ALDIM 1990 YILINDA SUDI ARABISTANDA 1994 YILINA KADAR ÇALIŞTIM 2004 SEÇIMLERINDE YAVUZLU BELEDIYE BAŞKANI ADAYI OLDUM AK PARTIDEN KAZANAMADIM ŞU ANDA KILISTE TICARETLE UĞRAŞAN ESNAFIM

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ERCAN ÖZAYTAÇ

  1955 kilis doğumluyum evliyim ev hanımıyım Ak partiyi gönülden seviyorum 2 Dönemdir İl Yönetim Kurulu görevini yapmaktayım

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ERDOĞAN ŞENAY

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HATİCE SEYLİTLİOĞLU

  25.03.1981 Kilis doğumludur. Kilis 7 Aralık Üniversitesi Ön lisans Çocuk Gelişimi bölüm mezunudur. AK Parti Kilis Teşkilatında aktif olarak görev yapmış ve katkı sağlamıştır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HÜSEYİN KOPAN

  09.02.1982 Kilis doğumlu ilk ve orta öğrenimini Kilis’de tamamladıktan sonra Lise eğitimini yarıda bırakarak iş hayatına atıldı. 2012 yılında AK Parti İl yönetimine seçilerek görev aldı. 2018 yılı Kilis Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde meslek grubunda Meclis üyesi olarak Başkan Yardımcılığına seçildi. Ekmek fırını işletmecisi olarak işine devam etmektedir. Evli 3 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET ALİ KÜLEKÇİ

  01.04.1972 Kilis doğumlu yaklaşık 25 yıldır kuyumculuk ve atölyecilik yapmaktadır.Evli ve 3 çocuk babasıdır.Kilis çarşı merkezinde çok sevilen ve sözüne itibar edilen bir esnaftır.Ayrıca kendi mahallesinde yardımsever kişiliği ile herkesin saygı ve sevgisini kazanmış biridir.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET NUR KORKMAZ

  1982 Kilis doğumludur.Anadolu üniversitesi İşletme bölümü mezunudur.Kilis Küçük sanayi sitesinde esnafçılık yapmaktadır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET ÖZPOLAT

  1981 Kilis doğumlu ilk ve orta öğrenimini Kilis’de tamamladıktan sonra üniversite eğitimini Mustafa Kemal Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden 2008 yılında mezun olmuştur. Aynı zamanda Üniversite yıllarında nakliye firması kurarak 14 yıldır nakliye firması sahibidir. Evli ve 4 çocuk babasıdır.Kilisin büyük ve köklü bir ailesine mensuptur.Ailede sözü dinlenen biri olup 16 kardeşli bir ailenin çocuğudur.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET RIDVAN DİYARBAKIRLI

  1973 yılında Kilis’de doğdu. İlk ve orta tahsilini Kilis’de yaptı.Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi Halkla İlişkiler ve iletişim Bölümü sonrasında, İktisat Bölümünde lisansını tamamladı. Ak Partinin kuruluşunda Kilis İl Yönetim Kurulu Kurucu üyesi olarak görev aldıktan sonra, yönetim ve yürütme kurulunun çeşitli kademelerinde görev aldı. 2008 yılında Ak Partinin organize ettiği Siyaset Akademi’sini başarıyla tamamladı. Kilis’de 1989 yılından beri mobilya mağazaları işletmekte olup ticaretle uğraşmaktadır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET TANRIAŞIKI

  1963 KİLİS DOĞUMLUYUM İLK VE ORTA ÖĞRENİMİMİ KİLİSTE TAMAMLADIM ÜNÜVERSİTE EĞİTİMİMİ BİR YIL İNGİLİZCE HAZIRLIK VE 2 YIL İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ OKUDUM OKULUMU YARIDA BIRAKIP İSTANBUL ÜNÜVERSİTESİ SİYASAL BİLİMLER FAKÜLTESİ KAMU YÖNETİM BÜLÜMÜNÜ 1989 YILINDA BİTİRDİM ASKERLİK GÖREVİMİ VAN MURADİYE ASKERLİK ŞUBESİNDE ASTEĞMEN OLARAK YAPTIM AK PARTİ KURULDUĞUNDAN BU YANA İL BAŞKAN YARDIMCIŞIĞI VE İL GENEL MECLİSİ BAŞKANLIĞINDA BULUNDUM 2005 YILINDAN BU YANA KİLKİS İL GENEL MECLİSİ BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ SÜRDÜRMEKTEYİM EVLİ 3 ÇOÇUK BABASIYIM SİYASET AKEDEMİSİ EĞİTİMİNE KATILARAK SERTİFİKAMI ALDIM

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEMET BULUT

  İlk-Orta ve Lise öğrenimini Kilis’de tamamladı. 2003 yılından itibaren değişik iş kollarında ticaretle uğraştı. Eylül 2017’den itibaren araç kiralama ve inşaat sektöründe ticari faaliyetlerine devam etmektedir. Evli 4 kız 1 erkek evlat babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUHAMMED FATİH BAKKALLAR

  1982 Kilis doğumludur.İlk-orta ve lise eğitimini Kilis’de tamamladıktan sonra Çukurova üniversitesi Mühendislik Mimarlık fakültesi jeoloji mühendislik bölümünden mezun olmuştur.2010 yılından itibaren Kilis’de serbest Jeoloji Mühendisliği işini yapmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUHAMMED OĞUZHAN GÜLEÇOĞLU

  23 Mayıs 1991 yılında Kilis’te doğdu. 2005 yılında Mercidabık İlköğretim Okulu’ndan, 2009 yılında Nedim Ökmen Anadolu Öğretmen Lisesi’nden mezun oldu. Üniversiteyi İstanbul Okan Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’nde okuyan Güleçoğlu, bu fakültenin Tam Burslu %100 İngilizce Otomotiv Mühendisliği bölümünden 2016 yılında mezun oldu. 2016 yılında Güleçoğlu Statik, Tasarım & Dekorasyonu kurarak meslek hayatına başlayan Güleçoğlu, 2018 yılı Mart ayında ise şehir merkezinde Oğuzhan Kahve Lokum Çikolatayı kurarak Kilis’te 2. Bir sektörde daha faaliyet göstermeye başladı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında gönüllü hizmetler yapan Güleçoğlu, aktif siyasi hayatına İstanbul Okan Üniversitesi AK Parti Üniversite Teşkilatı Kulüpler Başkanlığı yaparak başladı. Daha sonra 2015-2016 yıllları arası Kilis İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı, Üniversite Başkanlığı, 2017-2018 yılları arası AK Parti Kilis İl Başkan Yardımcılığı, Sosyal İşler Başkanlığı yaptı. 01 Eylül 2018 tarihinden beri AK Parti Kilis İl Başkan Yardımcılığı, Tanıtım ve Medya Başkanlığı görevini yürütmektedir. Orta derece İngilizce bilen Güleçoğlu, evlidir.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUHAMMED SARIBAŞOĞLU

  1990 YILINDA KİLİS'TE DOĞDUM İLK VE ORTA ÖĞRENİMİMİ GAZİANTEP'TE,LİSE ÖĞRENİMİMİ İSE KİLİS'TE TAMAMLADIKTAN SONRA 2008 YILINDA YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİNDE MİMARLIK OKUMAYA BAŞLADIM. 2013 YILINDA ÜNİVERSİTEDEN MEZUN OLDUKTAN SONRA KİLİS'TE SERBEST MİMARLIK FAALİYETLERİNE BAŞLADIM VE HALA KENDİ TASARIM OFİSİMDE ÇALIŞMAYA DEVAM ETMEKTEYİM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUSTAFA DAĞLI

  01.01.1962 yılında Kilis ilinde doğdu. İlk ve Ortaokul öğrenimini Kilis’de tamamladı. Lise Eğitimini Gaziantep ilinde tamamladı. 1989 yılında Gaziantep Özel Tip ceza İnfaz kurumunda infaz koruma Baş memuru olarak göreve başladı. Daha sonra 1995 yılında Kilis'e tayin oldu. Buradan emekli oldu.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  OKTAY ATİK

  1971 Kilis doğumludur. İlk orta ve lise öğrenimini Kilis'te tamamladı. Kilis Belediyesi ve Kilis TEDAŞ İl Müdürlüğünde görev yaptı.2014 yılından itibaren inşaat sektöründe kendi işini yapmaktadır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ÖMER FARUK YILDIRIM

  1981 kilis doğumluyum serbest meslek le uğraşmaktayım 3 dönemdir il yönetim kurulu üyeliğini layıkıyla yürütmekteyim şu anda il başkan yardımcısıyım yerel yönetimlerden sorumlu başkanım

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  OSMAN GÜNGÖRDÜ

  1964 YILINDA KİLİS'E BAĞLI YAVUZLU KÖYÜNDE DOĞDU İLKOKULU YAVUZLU İLKOKULUNDA TAMAMLADIKTAN SONRA AYNI YIL AİLESİYLE BİRLİKTE KİLİS MERKEZE YERLEŞTİ KİLİS'TE Bİ SÜRE AİLESİYLE İKAMET ETTİKTEN SONRA 1981 YILINDA İSTANBUL'A TAŞINDI. YEDİ YIL İSTANBUL'DA ÇEŞİTLİ ALANLARDA ÇALIŞTI 1988 YILINDA TEKRAR MEMLEKETİ KİLİS'E DÖNEREK MOBİLYA DÖŞEMECİ USTASI OLARAK FAALİYETLERİNİ SÜRDÜRDÜ DAHA SONRA KENDİ ADINA MOBİLYA DÖŞEME VE İKİNCİ EL EV EŞYASI ALIM SATIMI ALANINDA İŞ YERİNİ AÇTI HALEN AYNI ALANDA DEVAM ETMEKTE.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  PAŞA YABA

  1967 kilis musabeyli hasanceli doğumluyum ticaretle uğraşmaktayım biber fabrikam var ak partiliyim ve parti yönetim kurulu üyesiyim evliyim

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SEVCAN SERKAN

  2004 YILI YEREL SEÇİMLERİNDE KİLİS İLİNDE AK PARTİDEN BELEDİYE BAŞKANLIĞI ADAY ADAYLIĞINA MÜRACAAT ETTİM.BAŞARILI BİR ÖN SEÇİM KAMPANYASI YÜRÜTTÜM ANCAK ADAYLIK KISMET OLMADI.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  TİMUR ŞENAKICI

  14.10.1980 Kilis doğumludur. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler mezunu olup şu an kafeterya, Kantin ve Market işletmeciliği yapmaktadır.